Podstawowe zasady pielęgnacji brody

Kiedy wygląd posiadanej brody nie jest satysfakcjonujący, warto zastanowić się, czy stosowana jest odpowiednia pielęgnacja. Dlaczego bowiem nie sprawić, by posiadana broda dorównywała innym w swojej gęstości, blasku i odżywieniu?

Sekretem zadbanych zarostów jest dołączenie do codziennej higieny kilku zasad. Całą rutynę rozpoczyna porządne umycie brody za pomocą mydła specjalnie do niej przeznaczonego. Mydła, które nie wysusza włosów, a jednocześnie głęboko je oczyszcza. Gdy broda jest odświeżona, nadchodzi czas na wytarcie ją ręcznikiem. Najlepiej jest, gdy jego materiał składa się z bardzo cienkich włókien, które nie zetrą łuski włosa.

Teraz kolej na olejek do brody ze sklepu Ciao.pl, dzięki którym szczecina przestanie być taka niesforna. Pomagają one nadać odpowiednią formę, nawilżają i zabezpieczają włosy przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Niektóre spośród olejków do brody nadają też unikalnego zapachu, ich używanie jest jednak kwestią indywidualną. Tak odżywiony zarost można potraktować grzebieniem i rozczesać nim wszystkie niesforne kołtuny. Na koniec pozostaje jedynie porządne wyszczotkowanie brody. Po kilku sekundach z zadowoleniem można wyruszyć z domu mając pewność, że odpowiednio zadbało się o swój zarost.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *